Wikia


De Fugatrofee is een muziekprijs die elk jaar wordt uitgereikt door de Unie van Belgische Componisten in Brussel aan personen die gedurende een beduidend gedeelte van hun loopbaan aandacht hebben gehad voor de verspreiding, de uitvoering en/of de bevordering van de Belgische muziek. De prijs bestaat uit een bronzen sculptuur van Jeanne De Dijn. Er zijn elk jaar in principe twee winnaars, één Nederlandstalige winnaar en één Franstalige. De prijs werd voor de eerste maal toegekend in 1968.


Lijst van de laureatenEdit

Vanaf 2010 Edit

2015 * Geert Callaert * Danielle Baas

2014 * Eddy Vanoosthuyse * Ronald Van Spaendonck

2013 * Saxacorda – Rhonny Ventat Saxacorda * Vlaams Sinfonietta (ex-Ensemble Emanon), o.l.v.Raf De Keninck Emanon

2012 * Quatuor Tana [1] * Peter Vanhove [2]

2011 * Marc Grauwels * Luc Vertommen, dirigent van de Brassband Buizingen

2010 * Bruno Ispiola * Jan Guns

Van 2000 tot 2009 Edit

2009 * Ensemble Nahandove * Jenny Spanoghe

2008 * Flavie Roquet * Thierry Levaux

2007 • Herman Engels * André Philippe

2006 * Muizelhuisconcerten * Francette Bartholomée

2005 * Marc Michael De Smet * Robert Janssens

2004 * Spectra Ensemble * Ensemble Yolande Uyttenhove

2003 * Goeyvaerts Strijktrio * Michel Stockhem (Disque Cyprès)

2002 * De Rode Pomp * Jean-Philippe Collard

2001 * Luc Flamey (Phaedra Records) * Duo Jean-Michel CharlierPhilippe Terseleer

2000 * Jozef Sluys * Thérèse Malengreau

Van 1990 tot 1999 Edit

1999 * Philibert Mees * Jean-Paul Dessy

1998 * Patrick Peire * George-Elie Octors

1997 * Het Arriaga Strijkkwartet * Michel Lysight

1996 * Gaggini-Strijkkwartet * Andrzej Siwy, Quatuor à cordes Siwy

1995 * Raoul De Smet * Marian Mitea

1994 * BRTN-Filharmonisch Orkest (Alexander Rahbari) * Orchestre Philharmonique de Liège (Pierre Bartholomée)

1993 * Vic Nees * Alain Crepin

1992 * Frits Celis * Félix Snyers

1991 * Norbert Nozy * Jean Baily

1990 * Lucienne Van Deyck * Max Vandermaesbrugge

Van 1980 tot 1989 Edit

1989 * Renier Van Der Velden * André Vandernoot

1988 * Jozef De Beenhouwer * Diane Andersen

1987 * Yolande Uyttenhove * Victor Van Frachen

1986 * Jan De Cadt * Duo Alfonso

1985 * Fernand Terby * Eric Feldbusch

1984 * Europees Muziekfestival Voor De Jeugd - Neerpelt * Elia Ketels (Conservateur du Musée Charlier, Bruxelles)

1983 * Pianoduo Heidi Hendrickx en Levente Kende * Quatuor municipal de Liège

1982 * Autochtoon (BRT) – Raymond Schroyens * Club du mélomane (RTBF) – Roger Dessart

1981 * Vereniging Jeugd en Muziek – Luc Leytens * Georges Teirlinck

1980 * Brussels Saxophone Quartet * Francine Dandoy

Van 1970 tot 1979 Edit

1979 * Duo Marcelle-Birguer * Elie Apper

1978 * Gemeentekrediet van België * Crédit communal de Belgique

1977 * René Defossez * Leonce Gras

1976 * Jean De Middeleer ** * Jean-Pierre Desmet **

1975 * Jeanne Brabants (Année de la Femme - Jaar van de Vrouw) * Lola Bobesco (Année de la Femme - Jaar van de Vrouw)

1974 * Elias Gistelinck (BRT) ** * Georges Carael (RTBF) **

1973 * Francis Duquennois ** * Claudia Doppagne **

1972 * Yvon Ducene (Chef du Grand Orchestre d'Harmonie des Guides) * Carlo Van Neste (Violon)

1971 * Yvonne Van Den Berghe (Piano) * Quatuor Belge de Saxophones (François Daneels)

1970 * Quatuor Belge de Londres (Maurice Raskin) * Ensemble vocal de Bruxelles (Fritz Hoyois)

vóór 1970 Edit

1969 * Quatuor Rondo (Marcel Ancion) * Quatuor Vocal de Bruxelles (José Steels)

1968 * Klarinettenkwartet - Quatuor de Clarinettes (Marcel Hanssens) * Solisten van het Belgisch Kamerorkest - Solistes de l'Orchestre de Chambre de Belgique (Georges Maes)


(de jaartallen gemerkt met ** werden geschat zonder bevestiging in het UBC-archief.)

Externe linkEdit